Početna » Domaća takmičenja » Singidunum zadržao maksimalan učinak, Valis 93 mnogo bolji u valjevskom derbiju

Singidunum zadržao maksimalan učinak, Valis 93 mnogo bolji u valjevskom derbiju

lopte

U subotu su odigrana tri meča trećeg kola Prve B lige Srbije. Singidunum je u ranom popodnevnom terminu upisao važnu pobedu protiv Partizana 2 od 11:10 i tako zadržao maksimalan učinak i prvo mesto na tabeli. U valjevskom derbiju Valis 93 bio je mnogo bolji i trijumfovao je rezultatom 12:5, iako je Valis bolje krenuo i poveo sa 2:0. Rasina je bila ubedljiva protiv Banjaluke sa 13:5. U nedelju se od 17 i 30 na bazenu SC „Milan Gale Muškatirović“ sastaju Dorćol i Bečej.

Singidunum je zadržao prvu poziciju, pošto je u neizvesnoj utakmici savladao Partizan 2 sa 11:10. Domaći su u prvom poluvremenu bili bolji protivnik i na veliki odmor su otišli sa dva gola prednosti. Crno-beli su, međutim, anulirali prednost u trećoj četvrtini, da bi se Singidunum bolje snašao u odlučujućih osam minuta i stigao do novih bodova. Petković, Perović i Vukšić su predvodili lidera do trijumfa, dok je najefikasniji kod gostiju bio Domazet sa tri pogotka.

Rasina je predvođena šestrostrukim strelcem Tomaševićem lako savladala Banjaluku sa 13:5. Gosti su u prvoj četvrtini mogli da prate ritam domaćih, koji su u nastavku stigli do velike prednosti. Pored Tomaševića, istakao se i Bodražić sa četiri gola, dok je kod gostiju Vujković bio bolji od ostalih sa dva.

U valjevskom derbiju Valis je bolje počeo, pošto je vodio sa 2:0. Međutim, Valis 93 se razigrao u nastavku i sa sedam golova u nizu stigao do lepe prednosti, koji je uspešno čuvao do kraja. Pelemiš je bio najbolji pojedinac meča sa tri gola, a po dva su dodali Savić, Dan i Bulajić. Isti učinak kod poraženog tima imali su Tešić i Đurović.

Prva B liga, 3. kolo

Singidunum – Partizan 2 11:10 (3:2, 2:1, 2:4, 4:3)
Rasina – Banjaluka 13:5 (3:2, 4:0, 3:1, 3:2)
Valis 93 – Valis 12:5 (0:2, 4:0, 3:0, 5:3)
Dorćol – Bečej (Nedelja u 17:30č)

Tabela: Singidunum 9 (3 utakmice), Valis 93 7 (3), Novi Beograd 011 6 (2), Rasina 4 (3), Partizan 2 3 (3), Bečej 1 (2), Banjaluka 1 (3), Dorćol bez bodova (1), Valis bez bodova (2).