Početna » Nacionalna selekcija » Poraz juniora na Univerzijadi, odlična igra Joksimovića

Poraz juniora na Univerzijadi, odlična igra Joksimovića

(Foto: waterpoloserbia.org)

U drugom kolu grupne faze na Univerzijadi u Južnoj Koreji Srbija je izgubila od Rusije 9:8 (2:2, 3:3, 1:2, 3:1). U prvom poluvremenu vodila se egal borba, da bi puleni Vladimira Vujasinovića u četvrtu deonicu ušli sa golom prednosti. Rusija je u poslednjih osam minuta uspela da preokrene i upiše pobedu.

Odlično je odigrao vaterpolista Radničkog, Rade Joksimović, koji je postigao šest golova. Po jedan su dodali Gogov i Stojanović, a Srbija je igrala u sastavu: Dobožanov, Asanović, Janković, Joksimović 6, Lazić, Repanović, Gogov 1, Andrejević, Vico, Petrovski, Stojanović 1, Lekić, Brakočević.