Početna » Domaća takmičenja » Partizan rutinskom pobedom zaokružio splitsku turneju

Partizan rutinskom pobedom zaokružio splitsku turneju

(Foto: Novosti)

Partizan je i u drugom meču u Splitu odigrao dosta dobro i ubedljivim rezultatom 14:7 savladao domaći POŠK. Crno-beli su pre dva dana bili sigurni i protiv Mornara, pa se u Beograd vraćaju sa šest bodova. Sa druge strane, Crvena zvezda je u Splitu pretrpela dva poraza.

Crno-beli su već na početku utakmice stavili domaćima do znanja da su došli po tri boda i posle četiri minuta igre vodili su sa 3:0. Seriju je na kratko prekinuo Ivica Prižmić, da bi puleni Vladimira Vujasinovića potom nanizali četiri gola i praktično kod vođstva od 7:1, sredinom druge četvrtine, otklonili dileme oko pitanja pobednika.

Tim sa Banjice na odmor je otišao sa rezultatom 8:3, a u nastavku se igralo u istom ritmu, pa su crno-beli rutinski priveli meč kraju. Najveću prednost Partizan je imao tri minuta pre kraja, kada je srpski šampion vodio sa 13:5.

Centar Marko Manojlović bio je najraspoloženiji sa četiri pogotka, dok su po dva dodali Nikola Jakšić i Marko Janković. Kod domaćih je efikasniji od drugih bio Krešimir Butić, dvostruki strelac.

U regionalnom takmičenju sledi dvomesečna pauza, a drugi deo počinje krajem januara, posle Evropskog prvenstva u Beogradu.

OVK POŠK – Partizan 7:14 (1:4, 2:4, 2:4, 2:2)

Bazen Poljud. Gledalaca 300. Sudije Bura (Hrvatska), Đurašković (Crna Gora). Igrač više: POŠK 12 (2), Partizan 12 (7). Peterci: POŠK 1 (1), Partizan 1 (1).

OVK POŠK: Anić (10 odbrana), Lapins, Prižmić 1, Ćorušić 1, Gadža 1, Borovčić-Kurir, Rončević 1, Stipić 1, Bebić, Delić, Bego, Reis, Sarić, Butić 2.

PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević (7 odbrana), Gilen 1, Tikas 1, Manojlović 4, Subotić, Drašović 1, Gogov 1, Jakšić 2, Janković 2, Lazić, Adžić, Asanović 1, Brakočević, Radojević 1.

Tabela: Jug 27, Primorje 24, Jadran 21, Partizan 16, Mladost 16, Mornar 10, OVK POŠK 7, Crvena zvezda 6, Vojvodina 3, Radnički 2.